Aktualności

Pompa ciepła i kominek

Dlaczego warto nowoczesny system grzewczy oparty o pompę ciepła i panele fotowoltaiczne wesprzeć rozwiązaniem kominkowym?

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2021/2022

Przypominam właścicielom i zarządcom budynków o obowiązkach związanych z bezpiecznym użytkowaniem przewodów kominowych.

Święto Kominiarzy w Rzeszowie

Podczas Święta Kominiarzy w Rzeszowie 07.09.2021r. uroczyście obchodzono Jubileusz XXX Korporacji Kominiarzy Polskich. Organizatorem Święta był  mistrz kominiarski Piotr Czepiel, Prezes Oddziału KKP w Tarnobrzegu.

Akcja „Zaproś kominiarza” po raz szósty pod Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, nadbrygadier Andrzej BARTKOWIAK objął patronatem honorowym akcję społeczną „ZAPROŚ KOMINIARZA”, prowadzoną przez Krajową Izbę Kominiarzy.

Szkolenie dla kandydatów na Biegłych Sądowych w zakresie Kominiarstwa

Pomorski Oddział Krajowej Izby Kominiarzy, wraz z Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego zaprasza na szkolenie skierowane dla kandydatów na Biegłych Sądowych w zakresie Kominiarstwa.

Analiza „Polski Ład” – skutki podatkowe dla kominiarzy

Krajowa Izba Kominiarzy zleciła analizę jakie skutki podatkowe dla kominiarzy spowoduje „Polski Ład”.
Analizę sporządziła Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Podatkowego dr Marta Bandzmer-Karuc. W ramach konsultacji Dokument został przesłany do Rządowego Centrum Legislacji.

Kominiarz Adrian Ferenc zdobywcą Korony polskich maratonów

Adrian Ferenc – na co dzień pracownik Spółdzielni „KOMINIARZ” w Olsztynie, pracujący w zakładzie w Orzyszu, swoją przygodę z bieganiem rozpoczął 12 lat temu a od 6 lat systematycznie bierze udział w zawodach.

KOMINKI PRO nr 2/21

Ukazał się najnowszy numer  „KOMINKI PRO” nr 2/21. Magazyn dla profesjonalistów.

Zebranie Oddziału Krajowej Izby Kominiarzy w Poznaniu

Po długiej, prawie rocznej przerwie w oddziale poznańskim, 22 lipca 2021r. odbyło się zebranie Członków Oddziału.
Miejscem spotkania była kameralna restauracja „Biesiadna” w miejscowości Cerekwica.

Prawda o emisji z kominków

Działasz w branży kominkowej, kominiarskiej? Musisz to wiedzieć! Przeczytaj tekst  Prawda o emisji z kominków  link do tekstu:  ŚWIAT KOMINKÓW Sięgnijcie po sprawdzone argumenty, podeprzyjcie się wynikami badań! Nie pozwólmy by głos mieli jedynie przeciwnicy kominków i palenia drewnem! Razem możemy więcej Udostępniajcie linka z tekstem na swoich facebookach, stronach itd. Niech głos broniący branżę…
Czytaj dalej