Blog Masonry Sidebar

Podpisanie listów intencyjnych przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z organizacjami kominiarskimi

30 listopada 2022 r., Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Dorota Cabańska podpisała listy intencyjne z pierwszą grupą interesariuszy projektu #ZONE – przedstawicielami 8 organizacji kominiarskich.

Nowy Numer Kominki PRO

Prezentujemy jubileuszowe wydanie magazynu Kominki PRO nr 50 gazety tylko dla profesjonalistów.

W magazynie jak zawsze aktualne tematy na temat branży kominkowo-zduńskiej oraz specjalnie przygotowane artykuły przeglądowe z okazji 50 -tego numeru.

Kominiarz z pasji i z pasją

W dniu 24.11.2022 gościem programu Witaj Wielkopolsko! W TVP3 Poznań, był mistrz kominiarski Piotr Masłowski, wiceprezes Krajowej Izby Kominiarzy Oddział w Poznaniu.

„Studium przypadku” jako element szkolenia kominiarzy w Gdańsku

W dniu 18.11.2022 w siedzibie Wojewódzkiej Dyrekcji Ochotniczych Straży Pożarnych odbyło się kolejne spotkanie Mistrzów i Czeladników Kominiarskich pomorskiego oddziału Krajowej Izby Kominiarzy.

Przepisy i procedury kominiarskie – szkolenie Olsztyn

W dniach 3-4 listopada 2022 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym „HELENA” koło GIŻYCKA odbyło się szkolenie z zakresu przepisów i procedur kominiarskich, którego organizatorem był Zarząd Spółdzielni „KOMINIARZ” w Olsztynie.

Kominiarze zapracowani – sezon grzewczy w pełni

Sezon grzewczy w pełni. Kominiarze mają dużo pracy. W Wielkopolsce tylko w tym roku  miało miejsce ponad 1100 pożarów sadzy w kominie.

Kominiarz albo Strażak – zadbaj o własne bezpieczeństwo

Mistrz kominiarski Mirosław Antos  z Krajowej Izby Kominiarzy w rozmowie z Rzecznikiem prasowym komendanta głównego PSP bryg. mgr inż. Karolem Kierzkowskim.

Zebranie członków Oddziału KIK Południowa Wielkopolska

W dniu 28.10.2022 w Pleszewie odbyło się zebranie członków Oddziału Południowa Wielkopolska Krajowej Izby Kominiarzy w Kaliszu.

Nowy numer „Świat Kominków” 3/2022

Prezentujemy najnowsze wydanie magazynu Świat Kominków nr 3/2022.

O konsekwencjach złego opału

O niebezpiecznych konsekwencjach używania złego opału mówi rzecznik prasowy Krajowej Izby Kominiarzy Mirosław Antos.

V Konferencja Kominiarska Rybnik 2022

W dniach 12 -14 października 2022 w Rybniku odbyła się V Konferencja Kominiarska Rybnik 2022. Tym razem pod tytułem „CIEPŁO JEST PODSTAWĄ ŻYCIA”.

Kominiarz ostrzega – niewłaściwy opał może być niebezpieczny

Mirosław Antos, rzecznik prasowy Krajowej Izby Kominiarzy, w rozmowie z Gazeta.pl przestrzega przed skutkami stosowania paliwa niedostosowanego do pieca.

Kominiarski głos podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski w Zakopanem

Prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy Wiesław Zabawa i Wiceprezes Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego Piotr Kłodowski wzięli udział w Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski w Zakopanem 28-30 września 2022r.

W dniu 22.09.2022 odbyło się pierwsze Walne Zebranie Członków Krajowej Izby Kominiarzy oddział Dolnośląski we Wrocławiu.

W każdej gminie będą publikowane informacje o kontroli kominiarskiej

Wójt, burmistrz albo prezydent miasta zamieszcza w widocznym miejscu oraz publikuje w Biuletynie Informacji Publicznej informację o przeprowadzaniu przez osoby posiadające kwalifikacje kominiarskie okresowej kontroli źródeł ogrzewania.