Zbigniew Karaś pośmiertnie uhonorowany odznaczeniem Stella Magna Artibus Technics

Postanowieniem Kapituły Zbigniew Karaś został pośmiertnie uhonorowany odznaczeniem Stowarzyszenia Kominy Polskie Stella Magna Artibus Technics.

W dniu 18 lipca 2019 roku we Wrocławiu miała miejsce uroczystość podczas, której odznaczenie, na ręce wdowy Pani Grażyny Karaś wręczył dr Rudolf Kania. W ceremonii uczestniczyli Mieczysław  Urban i Jan Szymański ze Stowarzyszenia Kominy Polskie,  Piotr Pacyna z Krajowej Izby Kominiarzy i Marek Kostrubiec.

W laudacji dr Rudolf Kania przedstawił zasługi Zbigniewa Karasia dla rozwoju branży kominowej. W roku 1990 założył firmę MK Sp.z o .o. w Żarach, którą kierował do czasu sprzedaży swoich udziałów roku 2006. Był wizjonerem, polskim prekursorem w produkcji stalowych systemów kominowych. Znakomitym menedżerem.  Pod jego kierunkiem firma szybko stała się wiodącym polskim producentem stalowych kominów systemowych. Najwyższej jakości wyroby znalazły uznanie na rynkach europejskich, w szczególności w Polsce, Niemczech i Skandynawii. Był jednym z pierwszych członków Stowarzyszenia Kominy Polskie.